PwC SDC vs Auroland

PwC SDC
1 - 9
Auroland

Ostatni mecz był formalnością dla zwycięzcy pierwszej ligi. Auroland zamierzał z przytupem zakończyć rundę jesienną potyczką ze spadkowiczem Ekstraklasy. Od pierwszych minut dominacja zielonych była niepodważalna, bramka otwierająca wynik padła już po kilku sekundach, a jej autorem był Artur Pasek. To nie było dzieło przypadku, wyraźnie zmotywowani gracze lidera ruszyli dalej. W 2 minucie rezultat podwyższył Mateusz Ogaza. Gracze PwC nie potrafili zatrzymać rozpędzonych zawodników przyszłorocznego beniaminka Ekstraklasy. W 5 minucie mieliśmy już 3:0 po bramce Mateusza Buli. Czerwoni szukali swoich sytuacji, lecz nic nie funkcjonowało. Mimo prób, bramki wpadały tylko dla rywala. W 8 minucie gola ponownie zdobył Ogaza, a chwilę po nim Bula swoim drugim trafieniem podwyższył rezultat na 5:0. Jeszcze przed przerwą wspaniałą dyspozycję swojego zespołu bramką podkreślił Marcin Hoinkis, dzięki czemu po 20 minutach było aż 6:0 dla faworyta tego starcia. Graczom PwC nie można odmówić walki, ponieważ starali się… lecz na swoje trafienie musieli poczekać. W drugiej odsłonie klasycznym hat-trickiem popisał się Mateusz Ogaza, czyli największy kat tego dnia. Przy stanie 9:0 dla Aurolandu, honorowe trafienie w przedostatniej minucie zaliczył Krzysztof Wójcik, lecz trudno to nazwać golem pocieszenia. Auroland zdecydowanie wygrywa w ostatniej kolejce, z 26 punktami na koncie meldują się w Ekstraklasie, a PwC o swój powrót do elity musi powalczyć w następnym sezonie.