ProPoint Gliwice vs Plastic Omnium

ProPoint Gliwice
2 - 4
Plastic Omnium

Obie ekipy nie zaliczą tego sezonu do udanych, Plastic Omnium przed tym starciem znajdował się w strefie spadkowej, a ich przeciwnikowi niewiele do niej brakuje – obie ze stron potrzebowały punktów. Biało-niebiescy bardzo dobrze rozpoczęli mecz, pakując bramkę już w pierwszej minucie, po strzale Mateusza Magłowskiego. Gliwiczanie mieli dużo czasu na odrobienie strat, jednak mieli duże problemy z bardzo dobrze dysponowanym tego dnia Łukaszem Haładusem, który raz po raz wyciągał kolejne strzały ProPointu. Gracze Plastic Omnium również nie mogli przebić się przez filar defensywny przeciwników, dzięki czemu mimo licznych sytuacji i wyrównanej z obu stron gry, bramek w pierwszej połowie już nie oglądaliśmy. Po zmianie stron golkiperzy częściej musieli sięgać po piłkę do własnej siatki. W 23 minucie Adam Sokół wyrównał, przez co mecz rozpoczął się na nowo. W 30 minucie Norbert Sobczuk ponownie wyprowadził swój zespół na prowadzenie. ProPoint zaczął grać coraz bardziej ofensywnie, ich bramkarz również często wychodził z własnego pola karnego – i to źle się skończyło. W 35 minucie Adrian Modelski z połowy boiska strzelił do pustej bramki, ustalając wynik na 3:1. Na dwie minuty przed końcem Przemysław Greczka zdobył gola kontaktowego, co dodało emocji w końcówce. W ostatniej akcji spotkania nieporozumienie między zawodnikami Gliwickiej drużyny wykorzystał Mateusz Małgowski, który zamknął mecz przy stanie 4:2 dla Plastic Omnium, co zapewniło im nie tylko 3 punkty, ale i wyjście ze strefy spadkowej.