Firma ZK Grzybowice vs Capgemini

Firma ZK Grzybowice
4 - 0

Do bardzo ciekawego starcia doszło w 4 serii gier rozgrywek Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm. Naprzeciw siebie stanęły zespoły Firma ZK Grzybowice oraz Capgemini, które notują bardzo dobre wyniki na początku rundy jesiennej. Piłkarze rozstawieni w tym meczu w roli gospodarzy, przed tygodniem pokonali OEX MerService 3:2. Natomiast goście w swoim ostatnim spotkaniu zdobyli 3 punkty przeciwko ekipie Upojeni Multitap, zwyciężając 3:0. W początkowej fazie mecz był bardzo wyrównany. Zarówno gospodarze jak i goście nie chcieli przede wszystkim jako pierwsi stracić bramki, grając odpowiedzialnie w obronie. Kolejne ataki były niwelowane tuż po przekroczeniu linii środkowej, przez co niewiele było celnych strzałów na bramki. Pierwszy gol w tej rywalizacji padł w 19 minucie, a na listę strzelców wpisał się gracz Firmy ZK – Artur Fałowski. Do przerwy zatem gospodarze prowadzili z Capgemni 1:0. W drugiej połowie obraz gry znacząco się nie zmienił, choć więcej z gry zaczęli mieć piłkarze występujący w żółtych strojach. W 31 minucie gospodarze podwyższyli prowadzenia na 2:0 po golu Dawida Maciaszczyka, co postawiło ich w komfortowej sytuacji. Gracze gości próbowali doprowadzić do remisu, jednak nie byli w stanie przeciwstawić się dobrej obronie gospodarzy, przez co nadziewali się na kontry rywali w końcówce spotkania. Ostatecznie Firma ZK Grzybowice pokonała Capgemini 4:0, dzięki czemu awansowała na pozycję lidera Ekstraklasy. Graczem meczu został wybrany Dawid Maciaszczyk, który zdobył w tym spotkaniu hat tricka.