Saint Gobain vs Upojeni Multitap

Saint-Gobain Sekurit
3 - 1
Upojeni Multitap

Faworytem spotkania pomiędzy drużynami Saint Gobain a Upojeni Multitap, przed rozpoczęciem meczu byli gracze rozstawieni w tej konfrontacji w roli gospodarzy. Piłkarze Saint Gobain wygrali swoje dwie ostatnie rywalizacje w rozgrywkach Ekstraklasy, prezentując na boisku ofensywny styl gry. Przed tygodniem gospodarze pokonali ekipę OEX MerService 6:2, odnosząc swoje trzecie ligowe zwycięstwo. Natomiast goście po serii przegranych spotkań, w swoim ostatnim meczu niespodziewanie pokonali liderującą w tabeli drużynę Firma ZK Grzybowice 6:5, co było dla nich drugą wygraną konfrontacją w obecnej rundzie. Mecz bardzo dobrze rozpoczął się dla graczy Upojonych, którzy już w 3 minucie otworzyli wynik meczu. Gola dającego gościom szybkie prowadzenie zdobył Łukasz Odrobina. Po tej bramce mecz toczony był w szybkim tempie, z okazjami z obu stron. Piłkarze gospodarzy i gości dobrze operowali piłką w środku pola, często próbując gry przez skrzydła. Jednak w pierwszej odsłonie nie oglądaliśmy już bramek i na przerwę to goście schodzili z jednobramkową przewagą. W drugiej połowie inicjatywę na boisku zaczęli przejmować zawodnicy Saint Gobain, którzy coraz śmielej poczynali sobie w ataku. W 26 minucie gola dającego remis gospodarzom zdobył Michał Białek. Na tym nie skończyła się jednak ofensywa zawodników występujących w niebieskich strojach. Już 3 minuty później Dawid Stochel wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Upojeni starali się odpowiadać swoim przeciwnikom, jednak byli nieskuteczni pod ich polem karnym. W końcówce spotkania gospodarze trzecim golem przypieczętowali swoją wygraną, a Saint Gobain pokonał zespół Upojeni Multitap 3:1.