Śląskie Składy Węgla vs Prestige

Śląskie Składy Węgla
2 - 4
4 ECO Prestige

Ciągłą niewiadomą jest forma Śląskich Składów Węgla, którzy byli cichym bohaterem zeszłego sezonu i niewątpliwie jednym z faworytów 2 ligi w edycji jesiennej. Na przeciwko stanie ekipa Prestige, która stara się wymazać z pamięci to, co stało się w pierwszej kolejce i liczy na brak ogrania w nowym sezonie groźnych jak zawsze rywali. Wszystko co można opowiedzieć o tym meczu działo się w drugiej połowie, pierwsza zaznaczyła swoją obecność jedynie golem na konto Prestige. Nie z powodu jakości spotkania, ale tego, jak wiele działo się w drugich 20 minutach. Po podwyższeniu prowadzenia na 3-0 ekipa Śląskich Składów Węgla poddała się nerwom i chaotycznie budowała każdą kolejną akcję, starając się w jak najprostszy sposób dostać pod bramkę przeciwnika. W tą gierkę psychologiczną dali się wplątać rywale, których również niekiedy emocje nazbyt ponosiły robiąc kilka prostych błędów. Taki stan rzeczy pozwolił na zniwelowanie strat do 2-4. Zabrakło jednak jeszcze kilku minut by Śląskie Składy Węgla weszły na najwyższe obroty. Tym samym bardzo cenne zwycięstwo osiąga ekipa Prestige i zbliża się ona do reszty konkurentów.