Rockwell Automation vs Silvan Logistics

Rockwell Automation
1 - 4
Silvan Logistics

Mecz pomiędzy zespołami Rockwell Automation a Silvan Logistics, zapowiadał się jako spotkanie drużyn, które w poprzednim tygodniu rozgrywek Sportowej Ligi Firm ponosiły porażki. Piłkarze rozstawieni w tej rywalizacji w roli gospodarzy, ulegli ekipie BGH Polska 2:7. Natomiast goście przegrali swoje stracie przeciwko zespołowi Voestalpine 2:6. Obie drużyny liczyły zatem na zwycięstwo, które pomogłoby im podreperować swój dorobek punktowy. W początkowej fazie spotkanie było dość wyrównane. Oba zespoły starały się długo rozgrywać piłkę w środku pola, tak aby nie narazić się na kontrę przeciwników. Pierwszy gol w tym meczu padł w 8 minucie rywalizacji, a do siatki trafił gracz gości – Jędrzej Dobrzeniecki. Po straconej bramce do bardziej ofensywnej gry zabrali się piłkarze Rockwell, co przyniosło im gola wyrównującego w 15 minucie. Bramkę dającą remis graczom występującym w żółtych strojach zdobył Adam Mania. Wynik 1:1 utrzymał się już do przerwy i przy zmianie stron żadna z drużyn nie mogła być pewna 3 punktów. W drugą część spotkania lepiej weszli gracze gości, którzy starali się jak najszybciej odzyskać prowadzenie w meczu. Ta sztuka udała im się już 4 minuty po zmianie stron, kiedy to Mateusz Swierzewski zdobył drugą bramkę dla Silvan Logistics. Po tym golu mecz znacznie lepiej zaczął układać się gościom, którzy z minuty na minutę byli coraz skuteczniejsi. Gracze Silvan w kolejnych minutach jeszcze dwukrotnie trafiali do siatki rywali, ustalając ostatecznie wynik na 1:4. Dzięki tej wygranej goście przesunęli się na 7 miejsce w ligowej tabeli.