Upojeni Multitap vs Capgemini

Upojeni Multitap
0 - 3

Faworytem spotkania pomiędzy zespołami Upojeni Multitap a Capgemini, byli gracze rozstawieni w tej rywalizacji w roli gości. Piłkarze Capgemini zdobyli dotychczas 4 punkty, nie przegrywając żadnego spotkania. W swojej ostatniej konfrontacji goście wywalczyli 1 punkt, rywalizując z zespołem Freshmed. Natomiast gospodarze jak dotąd rozegrali tylko jedno spotkanie, w którym ponieśli porażkę przeciwko OEX MerService, ulegając swoim rywalom 2:5. Mecz od pierwszych minut lepiej układał się dla zespołu gości. Gracze występujący na co dzień w biało – niebieskich strojach dłużej utrzymywali się przy piłce, kontrolując sytuację w środkowej strefie boiska. Duża wymienność pozycji sprawiła, że zawodnicy Capgemini przejęli kontrolę nad spotkaniem. Pierwsza bramka w tym meczu padła w 6 minucie, a jej autorem był gracz gości – Grzegorz Nguyen Khac. Kolejna bramka dla Capgemini padła po upływie kolejnych 6 minut, a tym razem na listę strzelców wpisał się Lansana Conde. Choć zawodnicy gospodarzy starali się kontrować swoich rywali, nie potrafili znaleźć skutecznego sposobu na dobrze zorganizowaną obronę przeciwników. Przed ostatnim gwizdkiem arbitra goście dołożyli natomiast jeszcze jedno trafienie, co do przerwy dało rezultat 0:3. Drugie 20 minut ponownie należało do gości, choć coraz więcej groźnych ataków zaczęli przeprowadzać Upojeni, chcąc odwrócić wynik spotkania. Ostatecznie jednak wynik nie uległ już zmianie i to piłkarze Capgemini mogli cieszyć się ze zwycięstwa. Dzięki tej wygranej goście, zajęli pozycję lidera Ekstraklasy.