Saint Gobain vs Freshmed

Saint-Gobain Sekurit
4 - 5
Freshmed

Faworytem starcia pomiędzy zespołami Saint Gobain a Freshmed przed rozpoczęciem rywalizacji, wydawała się drużyna rozstawiona w tym spotkaniu w roli gospodarza. Piłkarze Saint Gobain po porażce na inaugurację sezonu jesiennego Sportowej Ligi Firm, w ostatnim meczu pokonali Firmę ZK Grzybowice 6:4, prezentując się skutecznie w ofensywie. Natomiast goście przed przystąpieniem do tego pojedynku mieli na swoim koncie zaledwie 1 punkt, wywalczony po remisie z Capgemini 4:4. Mecz rozpoczął się od dobrej, szybkiej gry prezentowanej przez obie ekipy. Zarówno gospodarze, jak i goście wykazywali ochotę do ataków i chęć do jak najszybszego otwarcia wyniku. Pierwszy gol w meczu padł w 7 minucie, a jego strzelcem był gracz Freshmed – Mateusz Majchrzak. Na tą bramkę błyskawicznie odpowiedzieli zawodnicy Saint Gobain, już minutę później za sprawą trafienia Radomira Kowalskiego, doprowadzając do wyrównania. Pierwsza część spotkania toczona była w dobrym tempie, a gra akacja za akcję, przyniosła kolejne 4 trafienia, po 2 dla każdej ze stron. Drugie 20 minut lepiej rozpoczęło się dla zawodników gości, którzy już w 24 minucie ponownie wyszli na prowadzenie. Jednak i tym razem Saint Gobain zdołało dopaść swoich przeciwników, po 5 minutach doprowadzając do ponownego wyrównania. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, w 35 minucie Kamil Andrzejewski dał gola, który ostatecznie zapewnił gościom zwycięstwo. Dzięki tej bramce Freshmed odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w tym sezonie, które pozwoliło mu na zajęcie 5 pozycji w tabeli.