Firma ZK Grzybowice vs OEX MerService

Firma ZK Grzybowice
3 - 2
OEX MerService

Do bardzo ciekawego starcia doszło w trzeciej serii gier Ekstraklasy, rozgrywanej w ramach Sportowej Ligi Firm. Naprzeciw siebie stanęły zespoły Firma ZK Grzybowice oraz OEX MerService, które bardzo dobrze prezentują się od początku sezonu jesiennego. W minimalnie lepszej sytuacji przed spotkaniem była ekipa rozstawiona w tej rywalizacji w roli gości, nie przegrywając jak dotąd żadnego meczu. Natomiast zespół gospodarzy w poprzednim spotkaniu uległ Saint Gobain 4:6, pomimo porażki rozgrywając bardzo dobre zawody. Rywalizacja rozpoczęła się od wyrównanej gry obu zespołów, które przede wszystkim nie chciały jako pierwsze stracić gola. Gracze zarówno gospodarzy jak i gości, starali długo utrzymywać się przy piłce, unikając prostych błędów. Dość zachowawcza gra z obu stron przełożyła się na niewielką ilość sytuacji podbramkowych, co do przerwy dało wynik 0:0. Druga połowa meczu przyniosła jednak spore ożywienie na placu gry. Już w 22 minucie gracze OEX wyszli na prowadzenie, za sprawą trafienia Kamila Maja. Na tą bramkę szybko odpowiedzieli natomiast gospodarze, już po 5 minutach doprowadzając do remisu, po golu autorstwa Artura Fałowskiego. Ten sam zawodnik kilka minut później podwyższył prowadzenia dla Firmy ZK, jednak spotkanie nadal rozgrywane było na styku z okazjami dla obu stron. W końcówce obie ekipy zdobyły po jeszcze jednej bramce i ostatecznie Firma ZK Grzybowice pokonała po dobrym widowisku OEX MerService 3:2. Dzięki tej wygranej gospodarze objęli pozycję lidera Ekstraklasy.