OEX MerService vs DPL

OEX MerService
5 - 5
DPL

Do bardzo ciekawego starcia doszło już w 2 serii gier Ekstraklasy, rozgrywanej w ramach Sportowej Ligi Firm. Naprzeciw siebie stanęły zespoły OEX MerService oraz DPL, które w poprzednim tygodniu rozgrywek niespodziewanie pokonywały swoich przeciwników. Zawodnicy rozstawieni w tym spotkaniu w roli gospodarzy, wygrali z drużyną Upojeni Multitap 5:2. Natomiast goście pokonali ekipę mistrza z poprzedniego sezonu – Saint Gobain 6:1. Mecz znakomicie rozpoczęli gracze występujący w niebieskich strojach. Już w 1 minucie rywalizacji gola dającego prowadzenie OEX zdobył Mariusz Dziubek. Ten sam zawodnik już 2 minuty później ponownie wpisał się na listę strzelców, podwyższając prowadzenie gospodarzy na 2:0. Na szybką odpowiedź pozwolili sobie również gracze DPL, którzy już minutę później zdobyli gola kontaktowego, po trafieniu Mariusza Arczyńskiego. Po szalonym początku, w kolejnych minutach gra się uspokoiła i zawodnicy obu zespołów zaczęli dłużej utrzymywać się przy piłce. Jednak końcówka pierwszej odsłony należała zdecydowanie do graczy gości, którzy zdobyli w niej jeszcze 3 gole, przy zmianie stron prowadząc 4:2. Drugie 20 minut ponownie rozpoczęło się od szybkiego zdobywania bramek przez obie ekipy. Najpierw w 21 minucie ponownie trafili zawodnicy DPL, a już minutę później swoje trzecie trafienie zanotowali gospodarze. W drugiej części gry OEX starał się za wszelką cenę doprowadzić do wyrównania, grając z dużym poświęceniem. Ostatecznie gospodarze dopięli swego i mecz zakończył się rezultatem 5:5.