RAControls vs Hard Plast Tychy

RAControls
6 - 4
Hard Plast Tychy

Awans z każdej ligi do wyższej oznacza dużą odpowiedzialność. Pierwsze spotkania w wyższej klasie rozgrywkowej mają znaczenie i pokazują wartość zespołu, który będąc niżej ogrywał z łatwością rywali. Wejść na salony bez kompleksów starał się zespół RAControls, którego witamy w 2 lidze, po obiecującej rywalizacji w 3 klasie rozgrywkowej. Rywalem w pierwszej kolejce był nieobliczalny zespół Hard Plast Tychy. Nie łatwo było wytypować wynik meczu i to też pokazywało tego dnia boisko. W pierwszej połowie spokojna i rozważna gra ekipy RAControls pozwoliła na zbudowanie 2 bramkowej przewagi, której nie wypuściła do przerwy. Druga część gry była diametralnie inna od pierwszej, bo worek z golami rozsypał się po całej szerokości, niwelując wagę gry w obronie, która nie spisywała się po obu stronach najlepiej. W pewnym momencie na prowadzenie 4:3 wyszła ekipa z Tych. Ta pogoń jednak kosztowała ich trochę za dużo i do początkowych fragmentów meczu nawiązało RAControls, które oparte na Damianie Walendowskim wygrało ostatecznie 5-4. Niewątpliwie ten mecz mógł skończyć się inaczej, ale dla jednych jak i dla drugich to zaledwie przetarcie przed tym, co dopiero się wydarzy.