Rockwell Automation vs Plastic Omnium

Rockwell Automation
5 - 2
Plastic Omnium

Pierwsze spotkanie sezonu jesiennego Sportowej Ligi Firm zapowiadało się obiecująco zarówno dla graczy Rockwell Automation, jak i piłkarzy Plastic Omnium. Obie ekipy pokazały w rundzie wiosennej, że potrafią grać futbol na bardzo wysokim poziomie. Zespół rozstawiony w roli gospodarzy zdobył w poprzednich rozgrywkach 58 bramek, natomiast drużyna gości niewiele mniej, bo 51. Rywalizacja zapowiadała się zatem bardzo emocjonująco. Od pierwszych minut spotkanie stało na dobrym poziomie sportowym. Gracze obu zespołów starali się szybko operować piłką, co przekładało się na kolejne sytuacje bramkowe. W początkowej fazie meczu, optyczną przewagę miała drużyna gospodarzy i to ona w 5 minucie otworzyła wynik spotkania. Gola na 1:0 zdobył Łukasz Stefański. Jednak już 2 minuty później goście zdołali doprowadzić do remisu, za sprawą trafienia Adriana Modelskiego. Jednak w dalszej części pierwszej połowy, gracze występujący w żółtych strojach zaczęli wypracowywać na boisku coraz większą przewagę, co przełożyło się na ich drugie trafienie z 13 minuty. Pierwsza odsłona zakończyła się wynikiem 2:1. Drugie 20 minut ponownie lepiej rozpoczęli zawodnicy Rockwell, którzy starali się jak najszybciej zdobyć kolejną bramkę. Ta sztuka udała im się w 27 minucie, kiedy to Łukasz Stefański ponownie trafił do siatki rywali. Już 3 minuty później gospodarze ponownie mogli cieszyć się z trafienia, jednak tym razem to zawodnik Plastic Omnium niefortunnie skierował piłkę do własnej siatki. Końcowe minuty rywalizacji były już bardziej wyrównane i ostatecznie gospodarze pokonali ekipę Plastic Omnium 5:2. Piłkarze Rockwell w pierwszym meczu sezonu pokazali się z bardzo mocnej strony, pewnie sięgając po 3 punkty.