Upojeni Multitap vs OEX MerService

Upojeni Multitap
2 - 5
OEX MerService

W meczu kończącym pierwszy tydzień rozgrywek sezonu jesiennego Sportowej Ligi Firm w Ekstraklasie, naprzeciw siebie stanęły zespoły Upojeni Multitap i OEX MerService. W poprzednim sezonie piłkarze rozstawieni w tej rywalizacji w roli gospodarzy, zajęli 7 miejsce w najwyższej klasie rozgrywkowej, odnosząc w rundzie wiosennej 5 zwycięstw. Natomiast piłkarze OEX w czerwcu zapewnili sobie awans do Ekstraklasy, zdobywając w dobrym stylu wicemistrzostwo 1 Ligi. Mecz rozpoczął się od lepszej gry zespołu gości, który starał się jak najszybciej wyjść w tym spotkaniu na prowadzenie. Zawodnicy grający w niebieskich strojach dobrze operowali piłką w środku pola, wymieniając wiele podań. Pierwsza bramka dla OEX padła w 11 minucie, za sprawą trafienia Tomasza Sobczyka. Upojeni starali się kontrować swoich rywali, lecz byli bardzo nieskuteczni pod bramką przeciwników. W końcówce pierwszej odsłony swoją dobrą grę po raz drugi potwierdzili goście, ponownie trafiając do siatki rywali. Do przerwy zatem wynik wynosił 0:2. Drugie 20 minut rywalizacji zdecydowanie lepiej otworzyli piłkarze grający w czarnych strojach. Gospodarze już 3 minuty po zmianie stron zdobyli gola kontaktowego, autorstwa Artura Skiby, a w 32 minucie doprowadzili do remisu 2:2. Bramka dająca wyrównanie graczom gospodarzy podziałała bardzo mobilizująco na zespół OEX, który już 3 minuty później doprowadził do ponownego prowadzenia, a ostatecznie do zwycięstwa nad rywalami 5:2. Po znakomitej końcówce spotkania goście odnieśli swoje pierwsze zwycięstwo w Ekstraklasie, prezentując dobrą grę na najwyższym poziomie. Piłkarzem meczu został wybrany Kamil Maj, który zanotował dla OEX 3 asysty.