Firma ZK Grzybowice vs Freshmed

Firma ZK Grzybowice
5 - 1
Freshmed

Spotkanie pomiędzy zespołami Firma ZK Grzybowice a Freshmed zapowiadało się jako mecz drużyn, które w sezonie wiosennym Sportowej Ligi Firm zajmowały wysokie miejsca w swoich ligach. Piłkarze rozstawieni w tej rywalizacji w roli gospodarzy, w poprzedniej rundzie zajęli w rozgrywkach Ekstraklasy 2 miejsce, ustępując jedynie bezkompromisowej ekipie Saint Gobain. Natomiast drużyna Freshmed zajmując pozycję na najniższym stopniu podium w 1 Lidze, wywalczyła awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Mecz rozpoczął się od nieco lepszej gry zawodników gospodarzy, którzy od pierwszego gwizdka arbitra starali się długo rozprowadzać swoje ataki. Piłkarze Firmy ZK wymieniali wiele podań, aby złamać obronę rywala, co udało im się po raz pierwszy już w 6 minucie rywalizacji. Gola na 1:0 zdobył Dawid Maciaszczyk. Po tym trafieniu nadal na placu gry optyczną przewagę zachowywali gospodarze, jednak z każdą upływającą minutą zawodnicy w czarnych strojach zawiązywali coraz składniejsze akcje. Do przerwy jednak wynik nie uległ już zmianie i to gospodarze prowadzili różnicą jednej bramki. W drugiej części spotkania piłkarze Firmy ZK starali się od samego początku podkręcić tempo rozgrywania meczu. Już w 23 minucie Artur Fałowski podwyższył prowadzenie gospodarzy na 2:0, jednak 3 minut później goście odpowiedzieli bramką kontaktową Bartosza Stolarskiego. W dalszych fragmentach 2 połowy zawodnicy z Grzybowic coraz bardziej dominowali na boisku, zdobywając kolejne bramki. Ostatecznie Firma ZK pokonała Freshmed 5:1, w pierwszym meczu nowego sezonu prezentując ofensywny futbol, oraz zachowując formę z wiosennych rozgrywek.