DPL vs Saint Gobain

DPL
6 - 1
Saint-Gobain Sekurit

W poniedziałkowy wieczór nowy sezon Sportowej ligi Firm zainaugurowała Ekstraklasa. W pierwszym meczu najwyższej klasy rozgrywkowej naprzeciw siebie stanęły zespoły DPL oraz Saint Gobain. Piłkarze rozstawieni w tym meczu w roli gospodarzy, w sezonie wiosennym zajęli miejsce w środkowej części tabeli, odnosząc w rozgrywkach 5 zwycięstw. Natomiast ekipa gości rozegrała swój najlepszy sezon w SLF, będąc niekwestionowanym mistrzem Ekstraklasy z kompletem wygranych na swoim koncie. Faworytem meczu byli zatem zawodnicy Saint Gobain, co nie mogło dziwić patrząc na to, jak prezentowali się jeszcze w czerwcu. Jednak spotkanie rozpoczęło się od wyrównanej gry obu ekip, które nie chciały jako pierwsze stracić bramki. Zawodnicy zarówno gospodarzy jak i gości, starali się szanować piłkę, umiejętnie wymieniając się pozycjami. Pierwszy gol w tej rywalizacji padł w 12 minucie, za sprawą trafienia gracza DPL – Mariusza Dąbrowskiego. Jednak już 2 minuty później zawodnicy Saint Gobain doprowadzili do wyrównania, po golu Dariusza Siudyki. W końcówce pierwszej odsłony gospodarze zaczęli osiągać nad przeciwnikiem przewagę w środkowej strefie boiska, co przełożyło się na 2 gole zdobyte przez nich tuż przed przerwą. Po pierwszych 20 minutach to DPL niespodziewanie prowadził 3:1. Druga część spotkania to już zdecydowanie lepsza gra piłkarzy w szarych strojach, którzy stwarzali sobie coraz więcej sytuacji podbramkowych. Choć goście starali się kontrować swoich przeciwników, nie potrafili przełożyć tego na zdobywane gole. W drugiej połowie gospodarze dołożyli do swojego dorobku kolejne 3 trafienia, rozbijając rywali aż 6:1. W pierwszym meczu nowego sezonu gracze Saint Gobain niespodziewanie ponieśli wysoką porażkę. Jednak czy zespół DPL potwierdzi swoją dobrą dyspozycję w kolejnych meczach? Przekonamy się już w kolejnych tygodniach rozgrywek.