Śląskie Składy Węgla vs Zannini Poland

Śląskie Składy Węgla
9 - 1
Zannini Poland

Dla Śląskich Składów Węgla był to dopiero drugi mecz w rozgrywkach, ale po okazałym debiucie i zwycięstwie na inaugurację, apetyty w szeregach graczy tej drużyny na pewno były rozbudzone. Zannini Poland również wygrało swoje pierwsze spotkanie w sezonie, jednak później przyszły dwie porażki i choć zespół ten miał już trzy potyczki za sobą, to obie drużyny miały przed poniedziałkowym starciem taki sam dorobek punktowy. Po pierwszej połowie nic nie wskazywało na to, by wiosenny debiutant miał odnieść tak okazałe zwycięstwo. Śląskie Składy Węgla co prawda zaatakowały jako pierwsze, zasłużenie objęły prowadzenie po bramce Dawida Wypycha, jednak rywale nie pozostawali dłużni. Zannini Poland przed przerwą poza strzelonym golem, zaliczyło słupek, a także zmarnowało sytuację sam na sam i choć ostatecznie po pierwszej połowie przegrywało 1:2, to końcowy wynik pozostawał sprawą otwartą i wydawało się, że mecz do ostatnich minut będzie zacięty. Tymczasem w drugiej odsłonie spotkania dominacja Śląskich Składów Węgla nie podlegała dyskusji i zespół ten dołożył jeszcze siedem kolejnych trafień, nie tracąc żadnego gola. Graczom Zannini Poland skrzydła podcięły dwie szybko stracone bramki jedna po drugiej, niedługo po wznowieniu gry i po przerwie w zasadzie nie stworzyli oni zagrożenia pod bramką rywali. Śląskie Składy Węgla notują zatem drugą wygraną i pokazują, że szybko zamierzają zadomowić się w czołówce 3 Ligi B.