Alior Leasing vs Zannini Poland

Alior Leasing
2 - 6
Zannini Poland

Faworytem w spotkaniu pomiędzy zespołami Alior Leasing a Zannini Poland byli gracze rozstawieni w tym meczu w roli gości. Zannini na przestrzeni kilku ostatnich konfrontacji, nie poniosło porażki, co pozwoliło mu na objęcie miejsca w środku stawki 3 Ligi B. Natomiast zespołowi gospodarzy bardzo trudno będzie uniknąć zakończenia sezonu wiosennego Sportowej Ligi Firm na ostatnim miejscu. Alior przegrał do tej pory wszystkie swoje spotkania, co sprawiało, że gospodarze znaleźli się w bardzo nieciekawej sytuacji. Rywalizacja rozpoczęła się od wymiany szarpanych akcji pomiędzy obiema ekipami. Żadna z drużyn w pierwszych minutach spotkania, pomimo starań, nie zdołała przeprowadzić skutecznej akcji, która zakończyłaby się celnym trafieniem do siatki przeciwników. Gra koncentrowała się głównie w środkowej strefie boiska, gdzie kończyła się spora część ataków zarówno gospodarzy, jak i gości. Na pierwszego gola musieliśmy czekać aż do 19 minuty, kiedy to William Giovanni Jemmet wyprowadził zespół Zannini na prowadzenie. Wynikiem 0:1 zakończyła się pierwsza połowa, która była pełna walki o każdą piłkę. W drugiej odsłonie mecz nieco bardziej się ożywił, za sprawą coraz śmielszych ataków obu zespołów. W 27 minucie goście wyszli na dwubramkowe prowadzenie, a już 2 minuty później mieli przewagę 3 goli. Trafienie kontaktowe dla zespołu Alior zdobył w 30 minucie Piotr Pawlik, jednak było to zbyt mało na coraz śmielej poczynających sobie graczy gości. Końcowe fragmenty meczu ponownie należały do Zannini Poland, które zdominowało swojego rywala zdobywając następne 2 bramki. Ostatecznie Alior Leasing uległ Zannini Poland 2:6, ponosząc swoją 9 porażkę w tym sezonie ligowym.