SoftServe vs Vattenfall IT

SoftServe
3 - 1
Vattenfall IT

Spotkanie pomiędzy SoftServe a Vattenfall IT zapowiadało się jako mecz drużyn, które na początku sezonu wiosennego Sportowej Ligi Firm nie radzą sobie najlepiej. Gospodarze po 3 porażkach na inaugurację sezonu, w ostatnim meczu po raz pierwszy zdobyli komplet punktów. Natomiast Goście jak do tej pory zdołali wywalczyć zaledwie jeden punkt, zdobyty w remisowym spotkaniu przeciwko ING Tech Poland. Rywalizacja pomiędzy zespołami rozpoczęła się od długiego rozgrywania piłki przez obie ekipy, z niewielką liczbą sytuacji podbramkowych. Zarówno SoftServe, jak i Vattenfall IT stworzyli kilka dogodnych okazji, lecz nie potrafili dobrze tego wykorzystać. Na pierwszą bramkę musieliśmy czekać aż do 18 minuty, kiedy to Michał Jodłowski wyprowadził drużynę gości na prowadzenie. Do przerwy utrzymał się wynik 0:1, jednak żadna z ekip nie osiągnęła wyraźnej przewagi na boisku. Drugie 20 minut rywalizacji lepiej rozpoczęli gracze występujący w czarnych strojach, już 2 minuty po wznowieniu gry zdobywając gola dającego im remis. Wraz z upływem czasu drugiej połowy, przewagę na placu gry zaczęli uzyskiwać Gospodarze, którzy za sprawą gola Łukasz Macury z 30 minuty, wyszli na prowadzenie 2:1. Zaledwie pięć minut później gospodarze podwyższyli wynik na 3:1, co sprawiło, że nie wypuścili już zwycięstwa z rąk do samego końca meczu. Dzięki tej wygranej SoftServe awansowało na 9 miejsce w tabeli 3 Ligi B.