ING Tech Poland vs Vattenfall IT

ING Tech Poland
5 - 5
Vattenfall IT

Obie drużyny na starcie sezonu mogą być w zgoła odmiennych humorach. ING Tech Poland po dwóch zwycięstwach zameldował się w czołówce 3 Ligi B, z kolei Vattenfall IT poniósł w dwóch pierwszych kolejkach dwie porażki, przedłużając tym samym passę przegranych zapoczątkowaną w zimowych rozgrywkach. Jesienią, w starciu tych zespołów górą byli jednak ci drudzy, a spotkanie rozstrzygnęła jedna bramka. Czwartkowy pojedynek również był wyrównany, choć tym razem jedni i drudzy wykazali się lepszą skutecznością. To właśnie pod znakiem skuteczności przebiegała pierwsza połowa, gdyż oba zespoły wykorzystały większość sytuacji, jakie sobie stworzyły pod bramką rywali. ING Tech Poland po 9 minutach prowadził 2:0, a w kolejnych fragmentach meczu Vattenfall IT aż trzykrotnie zdobywał gole kontaktowe. Ostatecznie ci pierwsi prowadzili do przerwy różnicą jednego gola, ale początek drugiej odsłony spotkania należał do spadkowicza z 2 Ligi. Vattenfall IT świetnie wszedł w tę połowę, zdobywając szybko dwie bramki, które pozwoliły mu po raz pierwszy w tym meczu być na prowadzeniu. ING Tech dążył do wyrównania i ostatecznie swój cel osiągnął dzięki trafieniu Dawida Gibca i choć do końca pojedynku pozostało 5 minut, to żadnej ze stron nie udało się przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Tym samym gracze w pomarańczowych koszulkach po raz pierwszy wiosną nie wygrywają, z kolei Vattenfall IT przełamał passę porażek i w najbliższych spotkaniach powalczy o premierowe zwycięstwo w tym sezonie.