Netology vs ING Bank Śląski

Netology
2 - 0
ING Bank Śląski

Faworytem starcia pomiędzy zespołami Netology a ING Bank Śląski byli gracze rozstawieni w tym meczu w roli gospodarzy. Netology nie przegrało w sezonie wiosennym Sportowej Ligi Firm żadnego spotkania, dzięki czemu zajmuje pozycję lidera 3 Ligi A. Natomiast drużyna gości, wygrała swoje dwie poprzednie konfrontacje, będąc w ostatnich tygodniach rozgrywek w dobrej piłkarskiej formie. Spotkanie rozpoczęło się od lepszej gry zespołu gospodarzy, który już w pierwszych akcjach spotkania chciał wyjść na szybkie prowadzenie. Jednak pomimo kilku prób, zawodnikom Netology nie udało się skierować piłki do siatki rywali. Piłkarze ING po kilku minutach naporu rywali, zdołali odpowiedzieć kilkoma ciekawymi atakami, jednak nie przyniosło im to oczekiwanej bonifikaty w postaci gola. Pierwsza bramka w spotkaniu padła w 17 minucie, a jej zdobywcą był zawodnik gospodarzy – Łukasz Stachoń. Wynik 1:0 utrzymał się już do przerwy i to Netology przy zmianie stron minimalnie prowadziło. W drugich 20 minutach spotkanie nieco bardziej się wyrównało, jednak dużo ataków zarówno gospodarzy, jak i piłkarzy ING kończyło się w środkowej strefie boiska. Przez dłuższy fragment czasu obie ekipy nie były w stanie przeprowadzić skutecznej akcji, co było wynikiem dobrze ustawionego w obronie rywala. Niemoc strzelecką przełamał dopiero w 33 minucie Sebastian Lewicki, dając drugiego gola zespołowi Netology. Ostatecznie gospodarze pokonali drużynę ING Bank Śląski 2:0, dzięki czemu utrzymali pozycje lidera 3 ligi A.