Lubotech & Asero vs UMWŚ

Lubotech & Asero
4 - 2
UMWŚ

Spotkanie pomiędzy Lubotech & Asero a UMWŚ, zapowiadało się jako mecz drużyn, które niewątpliwie znajdują się w kryzysie. Piłkarze rozstawieni w roli gospodarzy, po bardzo dobrym otwarciu sezonu wiosennego Sportowej Ligi Firm, w ostatnich tygodniach zaliczyli wyraźny spadek formy, nie mogąc wygrać spotkania. Natomiast zawodnicy Urzędu Marszałkowskiego to zdecydowanie najsłabsza drużyna 2 ligi, obecnie tylko z jednym punktem na swoim koncie. Mecz rozpoczął się od dość wolnej gry obu zespołów, które starały się długo rozgrywać piłkę, mozolnie konstruując kolejne akcje. Po dość jednostajnym otwarciu spotkania, pierwsza bramka padła w 9 minucie, a jej strzelcem był gracz gospodarzy Krzysztof Samborski. Po tej bramce mecz nieco się otworzył i do swoich sytuacji zaczęli dochodzić również piłkarze UMWŚ. Jednak w 16 minucie to zawodnicy występujący w żółtych strojach ponownie trafili do siatki rywali, podwyższając wynik na 2:0. Taki rezultat utrzymał się już do przerwy. Drugie 20 minut rywalizacji lepiej rozpoczęli jednak Goście, którzy już 4 minuty po wznowieniu gry zdobyli bramkę kontaktową, a jej strzelcem był Jakub Karecki. Ten sam zawodnik 6 minut później, swoim drugim trafieniem dał UMWŚ remis 2:2. Gdy wydawało się, że „Niebiescy” pójdą za ciosem i zdobędą gola dającego im zwycięstwo, przebudzili się gracze Lubotech & Asero. Gospodarze w niespełna 5 minut zdobyli kolejne 2 gole, dające im ostatecznie zwycięstwo 4:2. Dzięki tej wygranej Gospodarze awansowali na 6 miejsce w tabeli 2 Ligi. Graczem meczu został wybrany Jarosław Drożdż, który zdobył w tym spotkaniu hat tricka, dając 3 punkty ekipie Lubotech & Asero.