Raben Logistics Chorzów vs UMWŚ

Raben Logistics Ruda Śląska
4 - 3
UMWŚ

Wszystko co ważne zostało już rozdane, a mistrz 2 ligi Raben Logistic Chorzów miał okazję rozegrać pierwsze i zarazem ostatnie spotkanie z tym właśnie mianem. Już niebawem rywale będą bardziej wymagający, ale Raben czekał jeszcze pojedynek z UMWŚ, który w ostatnich tygodniach pozostawił po sobie bardzo dobre wrażenie i był drużyną absolutnie do zapamiętania. Dopiero 10 minuta dała nam otwarcie i to dla UMWŚ, co trochę obudziło zespół z Chorzowa, dali temu upust minutę później, ale uspokoili się nie na długo, bo coś więcej na ten dzień przygotowali UMWŚ. Objęli prowadzenie nawet 3-1 i tak też zakończyła się pierwsza połowa. Już było wiadomo, że na pół gwizdka mistrz 2 ligi nie wygra tego spotkania i trzeba wejść natychmiast na wyższe obroty. Tak jak to widywaliśmy w tym sezonie, zdołali odrobić straty i włączyć się w walkę o zwycięstwo w ostatnich minutach. Mecz był niezwykle napięty i nikt nie zamierzał odpuszczać, jednak to doświadczenie stało się tym elementem przeważającym w końcowym rozrachunku. Damian Jagiełło dał tryumf ekipie z Chorzowa i pobawią marzeń UMWŚ i poprawie pozycji w tabeli, na co absolutnie zasłużyli patrząc na samą grę. Z nożem na gardle, ale znów od porażki uciekli Raben Logistic Chorzów i bez uczucia przegranej kończą zmagania potwierdzając kto w tej lidze jest najlepszy.