Sopra Steria vs UMWŚ

Sopra Steria
3 - 3
UMWŚ

Mecz pomiędzy zespołami Sopra Steria a UMWŚ, zapowiadał się jako rywalizacja drużyn, które nie najlepiej rozpoczęły rundę wiosenną Sportowej Ligi Firm. W nieznacznie lepszej sytuacji zdawali się być gracze dzisiejszych gospodarzy, którzy w poprzedniej kolejce przerwali niekorzystną passę, zdobywając swoje pierwsze 3 punkty. UMWŚ natomiast po 3 porażkach z rzędu miał nadzieję na zdobycie swoich pierwszych punków w sezonie. Mecz rozpoczął się od zdecydowanie lepszej gry zawodników Sopra Steria, którzy dużo lepiej wymieniali piłkę między sobą w środkowej strefie boiska. Duża wymienność pozycji oraz dobry pomysł na grę przyniósł piłkarzom występującym w czarnych strojach pierwszego gola już w 5 minucie spotkania. Bramkę na 1:0 zdobył Łukasz Wieczorek. Niespełna 3 minuty później ten sam zawodnik, podwyższył prowadzenie dla gospodarzy na 2:0. Gracze Urzędu Marszałkowskiego choć mieli swoje sytuacje, to nie były one na tyle klarowne, by zagrozić bramce gospodarzy. W 16 minucie Sopra Steria podwyższyła wynik na 3:0, osiągając spora przewagę. Jednak w samej końcówce pierwszej części gry goście zdobyli bramkę kontaktową za sprawą trafienia Piotra Skalińskiego. W drugiej połowie obraz meczu zaczął się wyrównywać i coraz więcej z gry zaczęli mieć piłkarze UMWŚ. W 25 minucie Niebiescy doprowadzili do wyniku 3:2, a pięć minut przed końcem spotkania Łukasz Krawczyk dał gościom remis. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:3 i podziałem punktów. Po dobrej drugiej połowie w swoim wykonaniu goście zdołali doprowadzić do wyrównania, co ostatecznie dało im pierwszy punkt w tym sezonie.