Sopra Steria vs KPMG

Sopra Steria
7 - 1
KPMG

Zdecydowanym faworytem spotkania pomiędzy Sopra Steria a KPMG, była drużyna rozstawiona w tym meczu w roli gospodarzy. Gracze występujący na co dzień w czarnych strojach, w ostatnich tygodniach prezentują się znakomicie na boiskach Sportowej Ligi Firm, od kilku spotkań pozostając niepokonanymi. Natomiast KPMG nie radzi sobie w tej rundzie najlepiej. Goście jak na razie zajmują ostatnie miejsce w 2 Lidze i do ostatniej kolejki będą musieli walczyć o utrzymanie. Mecz rozpoczął się od lepszej gry zespołu gospodarzy, który starał się od pierwszych minut zdominować przeciwnika. Pierwsza bramka w spotkaniu padła już w 2 minucie rywalizacji, a jej strzelcem był zawodnik gospodarzy – Jakub Mazur. Już 4 minuty później Sopra Steria podwyższyła swoje prowadzenie na 2:0, po bramce zdobytej przez Łukasza Wieczorka. Wraz z rozwojem pierwszej połowy nadal na placu gry lepiej wyglądali piłkarze gospodarzy. W 10 minucie zdobyli gola na 3:0, a w 17 podwyższyli prowadzenie do różnicy czterech trafień. W pierwszej części gry goście mieli swoje sytuacje, jednak ich kolejne ataki były bardzo nieskuteczne. Druga połowa rozpoczęła się podobnie jak zakończyła się pierwsza, od przewagi graczy Sopra Steri. Bramki z 26 oraz 27 minuty dla piłkarzy grających w czarnych strojach ustaliły przed czasem zwycięzcę tego spotkania. „Niebieskich” w tym meczu było stać tylko na trafienie honorowe, które dał im w 34 minucie Robert Buda. Ostatecznie Sopra Steria pokonała KPMG 7:1, odnosząc swoje piąte zwycięstwo w tym sezonie ligowym.