Raben Logistics Chorzów vs Lubotech & Asero

Raben Logistics Ruda Śląska
12 - 2
Lubotech & Asero

Faworytem spotkania pomiędzy Raben Logistics Chorzów a Lubotech & Asero, byli zawodnicy rozstawieni w tym meczu w roli gospodarzy. Piłkarze z Chorzowa bardzo dobrze rozpoczęli sezon wiosenny Sportowej Ligi Firm, nie ponosząc jak dotąd żadnej porażki. Ich przeciwnicy natomiast po dobrym otwarciu rozgrywek, w ostatnim meczu musieli po raz pierwszy uznać wyższość rywali, tracąc aż 8 bramek. Mecz rozpoczął się od lepszej gry gospodarzy, którzy zdecydowanie mądrzej operowali piłką w środkowej strefie boiska, nie dopuszczając przeciwników pod swoje pole karne. Cierpliwa gra w ataku przyniosła zespołowi Raben Logistics pierwszego gola w 7 minucie meczu, którego strzelcem był Joachim Biernat. Ta bramka rozwiązała worek z bramkami po stronie gospodarzy, którzy seryjnie zaczęli zdobywać kolejne trafienia. Już w 10 minucie piłkarze z Chorzowa prowadzili 4:0. W kolejnych minutach pierwszej połowy gracze występujący w białych strojach powiększali swoją przewagę, na przerwę schodząc przy wyniku 8:0. W drugiej części rywalizacji obraz gry się nie zmienił i nadal na boisku dominowali gospodarze. Choć gracze Lubotech & Asero mieli w tym spotkaniu swoje sytuacje, bardzo często byli nieskuteczni pod bramką przeciwników, co nie pozwalało im myśleć o korzystnym rezultacie. W drugiej połowie zawodnicy Raben zdobyli jeszcze 4 gole, przy 2 trafieniach honorowych dla przeciwników. Ostatecznie Raben Logistics Chorzów pokonał Lubotech & Asero 12:2, wygrywając swoje 4 spotkanie w tym sezonie. Graczem meczu został wybrany Dawid Henisz, który zdobył 5 bramek i zanotował 2 asysty.