Fortis Logistics Sławków vs DPL

Fortis Logistics Sławków
5 - 5
DPL

Dorobek obu drużyn przed tym spotkaniem nie był pokaźny, ale jedni i drudzy mierzyli się do tej pory głównie z mocnymi rywalami, zatem stracie z sąsiadem z tabeli było doskonałą okazją do wywalczenia jakiejś zdobyczy. Przebieg meczu pokazał, że nie przez przypadek oba zespoły są w podobnej sytuacji, a spotkanie miało wyrównany przebieg i zakończyło się sprawiedliwym podziałem punktów. Pierwszy na prowadzenie wyszedł DPL dzięki dwóm, podobnym do siebie, trafieniom Piotra Lubosa. Był to jedyny moment w tym meczu, kiedy to któraś ze stron miała przewagę większą niż jeden gol. Fortis doprowadził do remisu 2:2 i od tego momentu rozpoczęła się gra cios za cios. Jeszcze do przerwy DPL prowadził 4:3, hat-tricka w pierwszej połowie skompletował kapitan Piotr Lubos, ale zaraz na początku drugiej części gry rywale ponownie doprowadzili do remisu, już po raz trzeci w tym spotkaniu. Fortis Logistics tylko raz był na prowadzeniu, kiedy bramkę zdobył Łukasz Blecharczyk, jednak rywale nie dali sobie wydrzeć punktu i 10 minut później wyrównali stan gry. Po końcowym gwizdku arbitra jedni i drudzy nie ukrywali rozczarowania wynikiem, ale wydaje się, że takie rozstrzygnięcie jest sprawiedliwe i oddaje przebieg spotkania. Status quo w tabeli pomiędzy tymi drużynami został zatem zachowany.