DPL vs BD Inwestor 2

DPL
3 - 4
BD Inwestor 2

Spotkanie pomiędzy drużynami DPL a BD Inwestor 2 zapowiadało się jako mecz zespołów, które w ostatnich tygodniach rozgrywek Sportowej Ligi Firm, prezentowały bardzo dobry poziom sportowy, wygrywając swoje konfrontacje. Faworytem w minimalnym stopniu mogła być ekipa rozstawiona w tym meczu w roli gości. Gracze występujący w pomarańczowych strojach nie przegrali bowiem od 3 spotkań, pewnie krocząc od zwycięstwa do zwycięstwa. Mecz rozpoczął się od szybkiej gry obu zespołów, które dynamicznie rozgrywały piłkę w środkowej strefie boiska. Pierwszy gol w spotkaniu padł już w 3 minucie, a jego zdobywcom był gracz gości – Maciej Knysak. Sześć minut później do wyrównania doprowadzili gospodarze, a bramkę na wagę remisu strzelił Piotr Lubos. Po wymianie kilku piłek w obrębie pola karnego rywali, w 11 minucie na ponowne prowadzenie wyszli piłkarze Inwestora, budując swoją przewagę na placu gry. Przed przerwą oglądaliśmy jeszcze 2 gole, po jednym dla każdej ze stron, dające wynik 2:3. W drugiej odsłonie spotkania, mecz stał się bardzo wyrównany. Obie ekipy dążyły do zdobywania goli, jednak strzały częstokroć były minimalnie niecelne, bądź świetnie interweniowali bramkarze. Dopiero w 36 minucie gospodarze doprowadzili do remisu 3:3. Gdy wydawało się, że rywalizacja zakończy się podziałem punktów, Maciej Knysak swoim golem, trzy minuty przed końcem, dał „Pomarańczowym” zwycięstwo. DPL uległ zespołowi BD Inwestor 2 3:4, ponosząc swoją 5 porażkę w tym sezonie. Natomiast dzięki tej wygranej goście utrzymali miejsce na podium w tabeli Ekstraklasy.