Silvan Logistics vs PwC SDC

Silvan Logistics
6 - 7
PwC SDC

Spotkanie pomiędzy zespołami Silvan Logistics a PwC SDC zapowiadało się jako mecze drużyn, które do ostatniej kolejki będą walczyć o to, aby utrzymać się w Ekstraklasie. Przed rozpoczęciem rywalizacji w lepszej sytuacji byli jednak piłkarze rozstawieni w roli gości, mając 1 zwycięstwo na swoim koncie, przy zerowym dorobku rywali. Mecz rozpoczął się od zdecydowanej gry obu ekip, które chciały jak najszybciej otworzyć wynik spotkania. Pierwsza bramka w meczu padła w 11 minucie, a jej strzelcem był gracz gości – Dawid Pawlicki. Jednak już minutę później gospodarze za sprawą trafienia Macieja Sikory, błyskawicznie doprowadzili do remisu, a w minucie 13 wyszli na jednobramkowe prowadzenie. Po golach zdobytych w krótkim odstępie czasu, w dalszej fazie pierwszej połowy lepiej na boisku prezentowali się piłkarze Silvan, którzy stwarzali więcej sytuacji pod bramką rywali. Jedna z takich akcji zakończyła się kolejną bramką w 19 minucie, która dała gospodarzom wynik 3:1 jeszcze przed zmianą stron. Drugie 20 minut rozpoczęło się od zdecydowanie lepszej postawy zawodników PwC, którzy już od pierwszych minut zaczęli naciskać przeciwników. W 23 minucie gola kontaktowego dla gości zdobył Łukasz Szendzielorz, a już 3 minuty później, po kolejnych dwóch trafieniach, gracze występujący w czerwonych strojach prowadzili różnicą jednej bramki. Ostatnie 10 minut rywalizacji to natomiast prawdziwy rollercoaster dla obu ekip, które na przemian zdobywały kolejne trafienia, ostatecznie doprowadzając do rezultatu 6:7. Dzięki tej wygranej zawodnicy gości zachowali matematyczne szanse przed ostatnią serią gier, na utrzymanie w Ekstraklasie.