Lokal Nieruchomości vs Saint Gobain

Lokal Nieruchomości
3 - 6
Saint-Gobain Sekurit

Mecz pomiędzy Lokalem Nieruchomości a Saint Gobain zapowiadał się jako hitowe spotkanie tej serii gier Ekstraklasy. Nie mogło być inaczej, skoro w poniedziałkowy wieczór naprzeciw siebie stanął lider i wicelider ligi. Wygrana którejś z ekip znacząco mogła przybliżyć ją do tytułu mistrzowskiego Sportowej Ligi Firm w sezonie wiosennym. Mecz od samego początku stał na bardzo wysokim poziomie sportowym. Oba zespoły grały bardzo odpowiedzialnie taktycznie, nie pozwalając przeciwnikom na przeprowadzenie płynnego ataku. Pierwsza bramka w spotkaniu padła w 8 minucie rywalizacji, a jej zdobywcą był zawodnik gości – Krystian Kowalik. Po tym golu spotkanie nieco bardziej się otworzyło, co spowodowało większą ilość sytuacji podbramkowych. Jednak zarówno gospodarze, jak i gracze występujący w niebieskich strojach, nie potrafili w pierwszej części gry przeprowadzić już skutecznej akcji zakończonej golem. Druga odsłona ponownie lepiej rozpoczęła się dla Saint Gobain, które już minutę po wznowieniu zdobyło gola na 0:2. Natomiast w 24 minucie meczu goście zdobyli kolejną bramkę, która dawała im w tym momencie bardzo komfortową przewagę. Przy bardzo niekorzystnym dla siebie wyniku, do natarcia ruszyli zawodnicy Lokalu. W 26 minucie gola dla graczy występujących w białych strojach zdobył Bartosz Nawrocki, a już 3 minuty później bramkę kontaktową na 2:3 strzelił Dawid Kaciuba. Gdy wydawało się, że gospodarze pójdą za ciosem, swojego 4 gola zdobyli zawodnicy Saint Gobain. Do samego końca spotkanie było bardzo wyrównane, ale w końcówce to goście przechylili ostatecznie szalę zwycięstwa na swoją korzyść, trafiając jeszcze 2 razy. Po pasjonującym spotkaniu Lokal Nieruchomości uległ Saint Gobain 3:6, przegrywając swoje pierwsze spotkanie w tym sezonie. Dla gości natomiast to zwycięstwo oznacza umocnienie na pozycji lidera Ekstraklasy z 24 punktami na koncie.