Capgemini vs STC

Capgemini
11 - 2
STC

Spotkanie pomiędzy zespołami Capgemini oraz STC, zapowiadało się jako mecz drużyn, które do tej pory tylko raz musiały uznawać wyższość rywali. Dzisiejsi gospodarze po dobrym początku sezonu w ostatniej kolejce niespodziewanie ulegli zespołowi DPL 0:3. Natomiast goście swoje punkty stracili w meczu inaugurującym sezon wiosenny Sportowej Ligi Firm, przegrywając z BD Inwestor 2. Mecz rozpoczął się od zdecydowanie lepszej postawy graczy Capgemini, którzy zdominowali swoich rywali w początkowej fazie spotkania. Pierwsza bramka padła w 4 minucie, a jej strzelcem był gracz gospodarzy – Mateusz Domagała. Minutę później było już 2:0 dla zawodników w białych strojach, a bramkę podwyższającą prowadzenie zdobył Nabil Boukarch. W przeciągu kolejnych pięciu minut rywalizacji gospodarze strzelili kolejne dwa gole, deklasując swoich przeciwników już w pierwszych 10 minutach meczu. W pierwszej połowie STC zdołało odpowiedzieć swoim rywalom tylko raz, zdobywając gola w 18 minucie, dającego przy zmianie stron wynik 4:1. Druga połowa rywalizacji to już zupełna dominacja graczy Capgemini, którzy seryjnie zdobywali kolejne bramki. Choć w 28 minucie drugiego gola dla gości zdobył Sebastian Gwiżdż, było to zbyt mało na świetnie dysponowanych tego dnia piłkarzy gospodarzy. Do samego końca zawodnicy w białych strojach kontrolowali przebieg gry, ostatecznie zwyciężając aż 11:2. Graczem spotkania był  Mateusz Domagała, który zdobył dla swojego zespołu 3 bramki i zanotował 5 asyst. Dzięki tej wygranej Capgemini awansowało na 3 pozycję w tabli Ekstraklasy.