el12 vs ProPoint Gliwice

el12
4 - 1
ProPoint Gliwice

Pomimo lepszej gry w tym sezonie ligowym zespołu ProPoint Gliwice, to piłkarze el12 wydawali się zespołem bardziej zmotywowanym do tego, aby walczyć o ligowe punkty. W poprzedniej serii gier piłkarze rozstawieni w roli gospodarzy, zdobyli swój pierwszy punkt, po zaciętym i pełnym emocji meczu. Natomiast goście w poprzednich starciach, tylko raz zdołali sięgnąć po komplet punktów, przegrywając swoje pozostałe mecze. Rywalizacja lepiej rozpoczęła się dla piłkarzy występujących w granatowych strojach. Gospodarze chcieli jak najszybciej otworzyć wynik w spotkaniu, przeprowadzając szybkie, składne akcje. Pierwszy gol padł już w 3 minucie, a jego strzelcem był zawodnik el12 – Dawid Skorupa. Po tej bramce gospodarze nadal atakowali swoich przeciwników, jednak przez długi okres czasu nie mogli zdobyć drugiego trafienia. Piłkarze z Gliwic, pomimo przewagi rywali, również dochodzili do swoich sytuacji podbramkowych, jednak także byli w pierwszej połowie bardzo nieskuteczni. Drugie 20 minut starcia nieszczęśliwie rozpoczęło się dla piłkarzy el12. W 23 minucie po bramce samobójczej gospodarzy, ProPoint doprowadził bowiem do remisu 1:1. Jednak już 2 minuty później na ponowne prowadzenie graczy el12 wyprowadził Tomasz Ochmann, a w już w 28 minucie gospodarze zdobyli trzeciego gola. W drugiej odsłonie mecz znacząco się zaostrzył, co skutkowało dwiema czerwonymi kartkami, pokazanymi przez sędziego, po jednaj dla obu zespołów. W końcówce spotkania „Granatowi” trafili jeszcze raz do siatki rywali, wygrywając mecz 4:1. Dla gospodarzy to pierwsze zwycięstwo w tym sezonie, ale patrząc na postawę tej ekipy, na pewno nie ostatnie.