IVIA vs BMZ Poland

IVIA
6 - 0
BMZ Poland

Spotkanie pomiędzy zespołami IVIA a BMZ Poland było meczem inaugurującym dla obu zespołów. Zarówno gospodarze jak i goście mieli w tej rywalizacji ochotę na zwycięstwo, aby jak najlepiej rozpocząć nowy etap zmagań. Na początku widzieliśmy wolną grę oby zespołów, które przede wszystkim jako pierwsze nie chciały stracić szybkiej bramki. Akcje graczy z obu stron kończyły się niecelnymi strzałami lub przejęciem piłki przez przeciwników w środkowej strefie boiska. Pierwszy gol w spotkaniu padł w 9 minucie, a jego zdobywcą był zawodnik drużyny gospodarzy – Leszek Kłyś. Po tej bramce piłkarze występujący w niebieskich strojach nieco ożywili swoją grę, stwarzając coraz więcej groźnych sytuacji. W 14 minucie IVIA podwyższyła prowadzenie na 2:0 za sprawą trafienia Marcina Lisa, a już minutę później gospodarze prowadzili różnicą 3 trafień. Do przerwy wynik już się nie zmienił, co dawało duży komfort zawodnikom niebieskich. Po zmianie stron nadal przeważali piłkarze IVIA, jednak BMZ próbował swoich sił, chcąc kontrować rywali. Jednak gdy w 24 minucie ponownie trafił Marcin Lis, było już niemal pewne, że to gospodarze zgarną w tym meczu 3 punkty. W dalszych fragmentach spotkanie nie zmieniło swojego przebiegu i ostatecznie IVIA pokonała BMZ 6:0. Dzięki temu zwycięstwu gospodarze zajmują obecnie 4 miejsce w ligowej tabeli.