Silvan Logistics vs STC

Silvan Logistics
1 - 4
STC

Mecz pomiędzy Silvan Logistics a STC zapowiadał się jako rywalizacja zespołów, które w pierwszej kolejce tego sezonu Ekstraklasy przegrały swoje spotkania. Mecz ten był znakomitą okazją dla obu zespołów do rehabilitacji po nie najlepszym występie w pierwszym tygodniu zmagań. Jako pierwsi nieznaczną przewagę na początku  przejawiali gracze gospodarzy, starając się długo utrzymywać przy piłce. Zawodnicy Silvan długo rozgrywali swoje akcje, próbując dużą ilością podań przedostać się pod bramkę rywali. Ta taktyka przyniosła im bramkę, zdobytą w 9 minucie spotkania przez Michała Kapuścińskiego. Jednak już minutę później gracze STC doprowadzili do remisu za sprawą trafienia Marka Odygi. Po tym golu goście zaczęli powoli przejmować kontrolę nad spotkaniem, coraz częściej stwarzając sobie sytuacje do zdobycia gola. W 16 minucie jedną z kolejnych akcji gracze STC zamienili na bramkę, wychodząc na prowadzenie 2:1. Do przerwy wynik już się nie zmienił i to goście schodzili na przerwę z korzystnym wynikiem. Po zmianie stron piłkarze STC ponownie próbowali zdominować swoich przeciwników, próbując szerzej operować piłką w środkowej strefie boiska. Dobra gra przyniosła im kolejne 2 zdobyte bramki odpowiednio w 31 i 32 minucie meczu, które zamknęły rywalizację w tym starciu. Ostatecznie Silvan Logistics uległ STC 1:4, ponosząc drugą porażkę z rzędu. Natomiast dla gości to zwycięstwo oznacza awans na 8 pozycję w ligowej tabeli.