Voestalpine vs Plastic Omnium

Voestalpine
3 - 4
Plastic Omnium

Jesienią 2017 zawodnicy Voestalpine górowali w starciu z Plastic Omnium i zwyciężyli 6:4. W związku z tym Biało-niebiescy mieli dziś rachunek do wyrównania. Podwójna motywacja przyniosła efekt. Od samego początku mecz stał na bardzo wysokim poziomie. Pierwsze minuty nie przyniosły bramek mimo licznych okazji obu zespołów. Niezawodny strzelec – Adrian Modelski – w krótkim czasie wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Voestalpine nie zamierzało się jednak poddawać, chwilę później zdobywając bramkę kontaktową. Wynik do przerwy nie uległ już zmianie. Druga odsłona zaczęła się lepiej dla Fioletowych. W dwudziestej drugiej minucie Kamil Durak strzelił bramkę wyrównującą. Mimo to już chwilę później jego zespół ponownie musiał gonić wynik, po trafieniu samobójczym. Po bramce Adriana Bogdańskiego w trzydziestej minucie mecz rozpoczął się na nowo. Ostatni cios w tym spotkaniu zadał jednak najlepszy strzelec Plastic Omnium, który trzecim trafieniem zapewnił swojej ekipie trzy punkty.