PKF vs VGL Group

PKF
5 - 10
VGL Group

W ostatnim wieczornym spotkaniu naprzeciw siebie stanęły zespoły PKF oraz VGL Group. Dla zawodników gospodarzy mecz ten był powrotem do Sportowej Ligi Firm, po nieobecności w sezonie zimowym. Natomiast dla graczy VGL Group był to debiutancki mecz w rozgrywkach naszej ligi. Spotkanie od samego początku rozgrywane było w szybkim tempie z okazjami dla graczy z obu stron. Pierwsza bramka w meczu padła już w 5 minucie, a jej strzelcem był zawodnik PKF – Rafał Kopański. Na odpowiedź piłkarzy VGL nie trzeba było długo czekać. W 9 minucie do remisu doprowadził bowiem Przemysław Szydłowski. Dwie minuty później goście zdobyli kolejnego gola, który dał im prowadzenie. W końcowych fragmentach pierwszej połowy padały kolejne bramki dla obu zespołów. Do przerwy wynik był sprawą otwartą i wynosił 3:4. Druga połowa rozpoczęła się od lepszej gry drużyny występującej w białych strojach. Piłkarze VGL byli konkretniejsi w swoich atakach, już na początku drugiej części gry osiągając wyraźną przewagę w środku pola. Zdecydowana postawa zawodników gości przyniosła im dwie szybko zdobyte bramki, odpowiednio w 21 i 24 minucie rywalizacji. Choć kilka minut później gospodarze zdobyli swoją czwartą bramkę, było to zbyt mało na świetnie dysponowanych tego dnia zawodników VGL. Goście zdobywali kolejne gole, na niewiele pozwalając swoim rywalom. Ostatecznie PKF uległ VGL Group 5:10. Gracze gości znakomicie otworzyli swój debiutancki sezon, zdobywając aż 10 bramek. Piłkarzem spotkania został wybrany Kamil Szydłowski, który zdobył dla zwycięskiego zespołu 5 bramek i zanotował 2 asysty.