Raben Logistics Chorzów vs Rockwell Automation

Raben Logistics Ruda Śląska
5 - 4
Rockwell Automation

Spotkanie pomiędzy drużynami Raben Logistics Chorzów a Rockwell Automation zapowiadało się jako mecz zespołów, które bardzo dobrze radziły sobie w rozgrywkach sezonu zimowego. To spotkanie było zatem nowym otwarciem dla obu drużyn, aby pokazać się z jak najlepszej strony w pierwszym meczu rozgrywek wiosennych. Mecz zdecydowanie lepiej rozpoczęli zawodnicy rozstawieni w roli gospodarzy. Od pierwszych minut starali się zawiązywać składne akcje, co szybko przyniosło zamierzony efekt. Pierwszego gola gracze z Chorzowa zdobyli już w 3 minucie, a jego strzelcem był Sebastian Helwig. Minutę później gospodarze prowadzili już dwoma trafieniami. Po dobrej akcji zawodników Raben Logistics piłkę do własnej siatki niefortunnie skierował gracz Rockwell – Dominik Hurek. Po dwóch szybko straconych bramkach gości dążyli do szybkiego odrabiania strat. Gola kontaktowego dla zawodników występujących w żółtych strojach zdobył w 8 minucie Łukasz Stefański. Jednak przed przerwą to piłkarze z Chorzowa zdobyli jeszcze kolejne 2 gole, przy zmianie stron prowadząc 4:1. W drugiej części gry częściej do głosu zaczęli dochodzić goście, stwarzając coraz więcej sytuacji podbramkowych. W 25 minucie gracze Rockwell zdobyli swojego drugiego gola, którego autorem był Adam Mania. Piłkarze gości do samego końca spotkania walczyli o korzystny rezultat, jednak ostatecznie nie udało im się ugrać zdobyczy punktowej. Ostatecznie Raben Logistics Chorzów pokonał Rockwell Automation 5:4, zdobywając pierwsze 3 punkty w tym sezonie.