Pro Novum vs Plastic Omnium

Pro Novum
8 - 8
Plastic Omnium

Spotkanie pomiędzy drużynami Pro Novum i Plastic Omnium nie miało wyraźnego faworyta. Oba zespoły spisują się w tym sezonie poniżej oczekiwań i do samego końca będą musiały walczyć o utrzymanie w lidze. Mecz rozpoczął się od szybkiej gry obu zespołów, które chciały jak najszybciej zdobyć otwierająca bramkę. Jako pierwsi do siatki rywali trafili zawodnicy rozstawieni w roli gości. W 4 minucie gola na 0:1 dla Plastic Omnium zdobył Seweryn Niesler. Jednak już 2 minuty później zawodnicy gospodarzy doprowadzili do remisu za sprawą trafienia Pawła Kołodzieja. Przez cały okres trwania pierwszej połowy obie ekipy prowadziły wyrównany pojedynek, a akcje toczone były w szybkim tempie. Zarówno gospodarze jak i goście starali się zagęszczać środek pola, wychodząc z pressingiem w stronę rywali. Do przerwy oba zespoły zdobyły jeszcze po 2 gole, co dawało rezultat 3:3. Druga połowa rozpoczęła się od nieco ostrożniejszej gry dwóch drużyn, które starały się przede wszystkim nie stracić kolejnej bramki. Jednak trafienie z 28 minuty autorstwa zawodników Plastic Omnium rozwiązało istny worek z golami. Obie ekipy seryjnie zdobywały bramki, do samego końca walcząc o zwycięstwo. Ostatecznie bramka w 40 minucie spotkania autorstwa gracza gości – Seweryna Nieslera, ustaliła końcowy wynik  na remis 8:8. Na wyróżnienie w spotkaniu zasługuje niewątpliwie zawodnik Plastic Omnium – Adrian Modelski, który zdobył dla swojego zespołu aż 5 bramek.