Alior Leasing vs ING Tech Poland

Alior Leasing
2 - 6
ING Tech Poland

W ostatnim wieczornym spotkaniu naprzeciw siebie stanęły drużyny Alior Leasing oraz ING Tech Poland. Obie ekipy spisują się słabo w bieżących rozgrywkach 3 ligi, zajmując odległe lokaty w tabeli. W minimalnie lepszej sytuacji przed tym meczem byli gracze ING, którzy zanotowali w tym sezonie ligowym jedno zwycięstwo, przy braku wygranych zespołu gospodarzy. W początkowej fazie rywalizacji mecz był bardzo wyrównany. Oba zespoły starały się przedostać z piłką pod bramkę rywali, jednak akcje bardzo często kończyły się w środkowej strefie boiska. Pierwsza bramka w spotkaniu padła w 6 minucie, a jej autorem był zawodnik gospodarzy – Michał Kozłowski. Gracze ING odpowiedzieli na tę bramkę dopiero w 14 minucie, doprowadzając do remisu za sprawą gola Mateusza Mejsnera. Do przerwy wynik już się nie zmienił i zawodnicy schodzili na przerwę przy rezultacie 1:1. W drugiej połowie optyczną przewagę wraz z rozwojem boiskowych sytuacji zaczęli osiągać zawodnicy w pomarańczowych strojach. W 21 minucie spotkania prowadzenie ING dał Dawid Wróbel, a wynik na 1:3 kilka minut później podwyższył Konrad Boksa. Zawodnicy gości stopniowo przenosili ciężar gry coraz bliżej bramki swoich rywali, osiągając coraz większą przewagę w środkowej strefie boiska. Trzy kolejne bramki zdobyte przez pomarańczowych były tego doskonałym odzwierciedleniem. W końcówce spotkania gracze Alior pokonali drugi raz bramkarza rywali, ale było to zbyt mało, aby tego dnia nawiązać wyrównaną rywalizację z zawodnikami ING. Ostatecznie Alior Leasing uległ ING Tech Poland 2:6, ponosząc swoją 5 porażkę w lidze. Natomiast dzięki tej wygranej, gracze ING awansowali na 9 miejsce w ligowej tabeli.