ProPoint Gliwice vs Grupa Zarmen

ProPoint Gliwice
8 - 4
Grupa Zarmen

W ostatnim wieczornym spotkaniu naprzeciw siebie stanęły drużyny ProPoint Gliwice oraz Grupa Zarmen. Obie ekipy zaliczyły bardzo słaby start sezonu, w 3 pierwszych kolejkach 1 ligi nie odnosząc żadnego zwycięstwa. Spotkanie było zatem okazją dla obu zespołów na zdobycie swoich pierwszych 3 punktów w tym sezonie ligowym. Od samego początku mecz toczony był w równym, szybkim tempie, z widoczną dużą kulturą gry w rozegraniu piłki przez rywalizujące ekipy. Spotkanie lepiej rozpoczęli zawodnicy z Gliwic, którzy już w 1 minucie spotkania, za sprawą bramki Michała Barciagi objęli prowadzenie. Chwilę później gracze ProPoint podwyższyli swoje prowadzenie po golu Adama Sokoła z 4 minuty. Na 2 trafienia gospodarzy w 8 minucie odpowiedzieli zawodnicy Grupy Zarmen, zdobywając bramkę kontaktową. Jej strzelcem był Patryk Musiał. W miarę upływu czasu zaczęła się zarysowywać przewaga zawodników gospodarzy, którzy przeprowadzali zdecydowanie skuteczniejsze akcje podbramkowe. Do przerwy gracze z Gliwic prowadzili 5:2, zmuszając przeciwników do defensywy. W drugiej połowie spotkanie w miarę upływu czasu stawało się coraz bardziej wyrównane, jednak mimo lepszej postawy graczy w zielonych strojach, więcej z gry mieli zawodnicy ProPoint, którzy nadal nadawali ton spotkaniu. Ostatecznie po bramkach dla obu zespołów w drugiej części gry, gospodarze pokonali Grupę Zarmen 8:4. Hat trickami w tym meczu popisali się wspomniani już wcześniej Adam Sokół oraz Patryk Musiał. Dla graczy z Gliwic była to pierwsza wygrana w tym sezonie, która pozwoliła im na objęcie 5 miejsca w ligowej tabeli.