Sopra Steria vs Rockwell Automation

Sopra Steria
5 - 6
Rockwell Automation

Spotkanie pomiędzy drużynami Sopra Steria a Rockwell Automation, było kolejnym meczem w którym oglądaliśmy ekipę debiutującą w rozgrywkach Silesian Busines league. Rockwell Automation w swoim pierwszym ligowym meczu, chciał pokazać się z jak najlepszej strony, dobrze rozpoczynając sezon. Debiutanci rozpoczęli mecz zdecydowanie lepiej od rywali, szybko starając się przejąć inicjatywę na boisku. Już w 4 minucie rywalizacji, pierwszego gola w lidze dla Rockwell Automation zdobył Piotr Zieliński. W dalszej fazie pierwszej połowy spotkanie nieco się wyrównało, nie tracąc jednak na jakości sportowej. Obie ekipy przeprowadzały składne akcje, dobrze kontrując rywali. W samej końcówce pierwszej połowy zawodnicy gości przełamali strzelecka niemoc, zdobywając kolejne 2 bramki, schodząc na przerwę przy wyniku 0:3. Również na początku drugiej części gry to zawodnicy grający w żółtych strojach ponownie trafili do siatki rywali za sprawą Daniela Jastrzębskiego. W tym momencie do odrabiania strat zabrali się gracze Sopra Steria, którzy w 10 minut zdobyli 5 bramek, przy tylko jednej ze strony gości. Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem 5:5, tuż przed gwizdkiem sędziego piłkarze Rockwell zdobyli zwycięskiego gola. Strzelcem bramki na wagę 3 punktów był Adam Mania. Gracze Rockwell Automation w swoim ligowym debiucie zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, tworząc wraz z przeciwnikami interesujące widowisko, którego wynik rozstrzygnął się w ostatnich sekundach spotkania.