Novichem vs Alior Leasing

13 - 1
Alior Leasing

Spotkanie pomiędzy Novichem a Alior Leasing było debiutem drużyny gości w rozgrywkach Silesian Business League. Gracze Alior w swoim pierwszym spotkaniu chcieli przetrzeć sobie ligowe szlaki oraz zapoznać się z poziomem oraz wymaganiami ligi. Mecz lepiej jednak rozpoczęli piłkarze Novichem, którzy od pierwszych sekund spotkania starali się narzucić rywalom swój styl gry. Już jeden z pierwszych ataków gospodarzy dał im bramkę. Strzelcem gola dla Novichem był w 1 minucie meczu Adrian Bienek. Ataki gospodarzy nie ustawały czego efektem były kolejne gole wędrujące na ich konto. W 6 minucie spotkania wspomniany wcześniej Adrian Bienek skompletował hat tricka, stopniowo pogrążając bezradnych rywali. Zawodnicy Alior Leasing wyglądali na zagubionych na boisku, nie mogąc skonstruować składnej zespołowej akcji. Natomiast festiwal strzelecki graczy Novichem trwał nadal, do przerwy dając rezultat aż 8:0. Po zmianie stron obraz gry znacząco się nie zmienił. Wciąż dominowali gospodarze, choć do swoich sytuacji zaczęli dochodzić również zawodnicy w białych strojach. W 22 minucie gracze Alior, za sprawą bramki Piotra Pawlika, zdobyli swojego pierwszego gola w spotkaniu i jak się potem okazało – jedynego. W dalszej części gry zawodnicy Novichem nie forsowali już tak szybkiego tempa jak przed przerwą, ale i to nie przeszkodziło im w zdobywaniu kolejnych bramek. Ostatecznie gospodarze pokonali debiutantów – drużynę Alior Leasing 13:1. Zawodnikiem spotkania był niewątpliwie Adrian Bienek, który zdobył dla swojego zespołu aż 7 bramek.