Raben Logistics Chorzów vs ART Property

Raben Logistics Ruda Śląska
9 - 5
ART Property

Mecz pomiędzy Raben Logistics Chorzów a ART Property, był spotkaniem, którym gracze z Chorzowa inaugurowali obecne rozgrywki ligowe. Ich przeciwnicy natomiast po zwycięskim pierwszym meczu przystępowali do tego spotkaniu z dużą dawką optymizmu. W pierwszej połowie mecz toczony był w równym tempie z obu stron. Obie ekipy starały się przejąć kontrolę nad środkową strefą boiska, aby zmusić swoich przeciwników do defensywy. Wynik rywalizacji już w 3 minucie otworzyli zawodnicy Raben Logistics, za sprawą trafienia Daniela Kostrosa. Jednak już 2 minuty później gracze gości doprowadzili do remisu. Strzelcem wyrównującej bramki był Arkadiusz Chrabąszcz. Pierwsza połowa do samego jej końca stała pod znakiem remisu i wyrównanej gry. Na przerwę obie ekipy schodziły bowiem przy rezultacie 3:3. Drugą cześć spotkania lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy już w 23 minucie wyszli na prowadzenie. Gracze ART Property, nie pozostali im jednak dłużni, szybko odrabiając straty. Po dwóch bramkach zdobytych w 27 i 28 minucie meczu, piłkarze gości ponownie wyszli na prowadzenie w spotkaniu. W tym momencie zawodnicy z Chorzowa zabrali się do bardzo solidnej gry zarówno w defensywie, jak i w ofensywie. W ostatnich 10 minutach spotkania przepuścili szturm na bramkę rywali, nie pozostawiając złudzeń która drużyna była lepsza tego wieczora. Zdobycie 5 bramek z rzędu przez gospodarzy, nie pozwoliło zawodnikom ART Property, na powrót do spotkania i nawiązania równej wali z przeciwnikami. Ostatecznie Raben Logistics Chorzów pokonał swoich rywali 9:5, wchodząc w sezon ze znaczącym zwycięstwem na inaugurację.