Capgemini vs Hard Plast Tychy

Capgemini
1 - 4
Hard Plast Tychy

W drugim meczu inaugurującym rozgrywki Ekstraklasy, zmierzyły się zespoły Capgemini oraz Hard Plast Tychy. Obie ekipy były bardzo zdeterminowane aby odnieść zwycięstwo, bowiem sezon jesienny zakończyły na bardzo odległych lokatach. Od pierwszych minut spotkania do ataku zabrali się zawodnicy z Tychów, którzy chcieli jak najszybciej zdobyć pierwszą bramkę. Udało im się to już w 2 minucie za sprawą trafienia Łukasza Sadkiewicza. Zawodnicy Hard Plastu poszli za ciosem i już minutę później powiększyli swój dorobek bramkowy. Po piorunującym początku, w dlaszej fazie gry, spotkanie nieco się wyrównało, co dało możliwość do stworzenia sobie okazji bramkowych również przez zawodników Capgemini. Jednak ich ataki nie mogły znaleźć drogi do siatki rywali. W 12 minucie ponownie do głosu doszli jednak zawodnicy z Tychów, podwyższając wynik spotkania na 0:3. Końcówka pierwszej połowy to dość wolna gra obu drużyn, które nie stworzyły już wielu okazji podbramkowych. Druga połowa rozpoczęła się podobnie, jak zakończyła się pierwsza, czyli od dość jednostajnej gry obu zespołów. Spotkanie toczone było w dość wolnym tempie, z niewieloma strzałami na bramki. W 33 minucie niemoc przełamali wreszcie zawodnicy w błękitnych strojach, którzy za sprawą trafienia Jacka Rzepy powiększyli swoją przewagę do 4 bramek. Zawodników gospodarzy było stać w tym spotkaniu tylko na trafienie honorowe. Gola na otarcie łez dla Capgemini zdobył Robert Juffer. Zawodnicy Hard Plast Tychy rozpoczęli sezon od pewnego zwycięstwa, które na razie daje im pierwsze miejsce w ligowej tabeli.