Sopra Steria vs Habasit

Sopra Steria
2 - 5
Habasit

Mecz pomiędzy drużynami Sopra Steria a Habasit, zapowiadał się jako spotkanie drużyn środka tabeli, które w tym sezonie prezentują dość wyrównany względem siebie poziom sportowy. Zawodnicy Sopra Steria po dwóch spotkaniach bez zwycięstwa, mieli nadzieję na przełamanie złej passy. Natomiast gracze Habasit liczyli na drugie zwycięstwo z rzędu, po pokonaniu w ostatniej serii gier drużyny Politechniki Śląskiej. Spotkanie rozpoczęło się od wyrównanej gry obu ekip z lekkim wskazaniem na zawodników Habasit, którzy byli konkretniejsi w swoich atakach. Pierwsza bramka w spotkaniu padła w 11 minucie, a jej autorem był zawodnik Habasit – Marcel Górniak. Na odpowiedź zawodników rozstawionych w roli gospodarza musieliśmy czekać aż do 18 minuty, kiedy to gola dającego Sopra Steria remis, zdobył Krzysztof Farmas. Druga część gry rozpoczęła się od zdecydowanie lepszej gry zawodników w białych koszulkach, którzy starali się szybszą wymianą piłki zaskoczyć rywala. Dynamiczniejsza gra przyniosła zawodnikom Habasit druga bramkę, którą zdobyli już w 23 minucie meczu. Przewaga graczy w białych strojach, wraz z rozwojem spotkania zaczęła przybierać na sile. Zawodnicy Habasit starali się zdominować rywala, narzucając mu swój styl gry. Bramki w 32 oraz 34 minucie meczu dały im bezpieczne prowadzenie, którego nie wypuścili już do końca spotkania. Bramkę dla Sopra Steria zdobył jeszcze w 35 minucie Łukasz Wieczorek, ale było to za mało na dobrze dysponowanego tego dnia rywala. Sopra Steria uległa ostatecznie drużynie Habasit 2:5, notując trzeci kolejny mecz bez zwycięstwa. Zawodnikiem spotkania był wspomniany już wcześniej gracz Habasit – Marcel Górniak, który popisał się w tym meczu hat trickiem.