OEX vs Sygnity

OEX MerService
5 - 0
Sygnity

Teoria wskazywała nam, że mecz pomiędzy zespołami OEX i Sygnity będzie spotkaniem do jednej bramki. Statystyki i przewidywania są niczym wobec woli ostatniej w tabeli 3 Ligi B drużyny aby wydostać się z tej pozycji, na co więcej okazji może już nie być. Gracze OEX natomiast mogą znacznie przybliżyć się tym meczem do wyższej klasy rozgrywkowej i myślą wyłącznie o 3 punktach. Przez długi czas swoje założenia realizował outsider i przez kwadrans grał jak równy z równym z zespołem będącym po przeciwnej stronie tabeli. W 17 minucie padł pierwszy gol na konto faworyta i niemal słychać było kamień który spadł z serc piłkarzy OEX na wieść, że nie muszą schodzić na przerwę z ogromnymi nerwami i pretensjami do siebie. Druga połowa stała już pod znakiem pełnej dominacji zespołu OEX na co rywale nie znaleźli żadnej odpowiedzi. Licznik bił do 5 goli i był to zdaje się i tak nie najwyższy wymiar kary jaki mógł być oglądany. Wynik 5-0 oznacza dla OEX gwarancje awansu do drugiej ligi, gdyż zespół COLDGROUP, będący tuż za nimi, nawet w przypadku samych zwycięstw nie jest już w stanie dogonić zawodników OEX.