Eco Dla Firm vs Zannini Poland

Eco Dla Firm
3 - 2
Zannini Poland

Spotkanie pomiędzy drużynami Eco Dla Firm a Zannini Poland zapowiadało się jako mecz dwóch zespołów, które w tym sezonie nie radzą sobie najlepiej w rozgrywkach 3 ligi A. Oba zespoły to zdecydowanie jedne z najsłabszych ekip ligi, a spotkanie pomiędzy nimi mogło zadecydować o tym, która z ich sezon zakończy na ostatnim miejscu. Spotkanie rozpoczęło się od wolnego rozgrywania piłki przez obie ekipy. Długimi fragmentami futbolówka krążyła pomiędzy zawodnikami w środkowej strefie boiska, co nie przekładało się na sytuacje bramkowe. Pierwsza bramka w spotkaniu padła w 13 minucie, a jej strzelcem był zawodnik Zannini Poland – Diego Pizzoli. Zawodnicy Eco Dla Firm nie pozostali dłużni swoim rywalom, szybko doprowadzając do wyrównania. W 15 minucie remis drużynie Eco dał Radosław Marzec. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie. Po przerwie obraz gry znacząco się nie zmienił. Oba zespoły w dalszym ciągu grały bardzo zachowawczo, nie chcą popełnić prostego błędu. Jednak to zawodnicy rozstawieni w roli gospodarza jako pierwsi przeszli do znaczącej ofensywy. Najpierw w 24 minucie gola na 2:1 zdobył Damian Otwinowski, a minutę później ten sam zawodnik strzelił bramkę numer 3 dla swojego zespołu. Po dwóch trafieniach dla Eco, spotkanie znów stało się wyrównane, z nieznaczną przewagą taktyczną graczy gospodarzy. W 31 minucie kontaktowego gola dla Zannini zdobył jeszcze Giovanni Pezzotta, ale ostatecznie gracze w czerwonych strojach musieli uznać w tym spotkaniu wyższość rywali. Dla zawodników Eco Dla Firm było to drugie zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach, dzięki któremu awansowali na 10 miejsce w ligowej tabeli.