Vattenfall IT vs Novichem

Vattenfall IT
4 - 1

Zdecydowanym faworytem spotkania pomiędzy Vattenfall IT a Novichem byli zawodnicy rozstawieni w roli dzisiejszego gospodarza. Gracze Vattenfall IT znajdują się w czołówce tabeli 3 ligi A, nie ponosząc porażki od trzech ligowych spotkań. Natomiast drużyna Novichem to zdecydowanie jedna z najsłabszych drużyn ligi. W tym sezonie odnieśli zaledwie jedno zwycięstwo, co sprawia, że mogą zakończyć sezon nawet na ostatnim miejscu w tabeli. Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia graczy Vattenfall IT, którzy w dwóch pierwszych minutach spotkania, dwukrotnie pokonali bramkarza rywali. strzelcem obu bramek był Maciej Pukas. Po piorunującym początku, mecz stał się bardziej wyrównany, a gra obu drużyn zdecydowanie zwolniła tempo. Oba zespoły powoli konstruowały swoje kolejne akcje, które były przewidywalne dla przeciwników. Do końca pierwszej połowy gra zawiązywała się jedynie w środkowej części boiska, co skutkowało niewielką ilością sytuacji podbramkowych. Na początku drugiej połowy meczu nastąpiło niewielkie ożywienie wśród zawodników w granatowych strojach, którzy zaczęli coraz śmielej poczynać sobie na boisku. Gracze Vattenfall IT próbowali przenieść ciężar gry na połowę rywala, aby szybkim podaniem otwierającym drogę do bramki zaskoczyć przeciwników. Ta sztuka udała się im w 34 minucie spotkania. Bramkę dla granatowych ponownie zdobył Maciej Pukas, kompletując hat tricka. Zawodnicy Novichem próbowali zawiązywać akcje zaczepne, ale nie udawało im się oddawać na tyle groźnych strzałów, aby zaskoczyć bramkarza rywali. W 38 minucie zawodnicy Vattenfall IT zdobyli bramkę na 4:0, którą przypieczętowali zwycięstwo. Piłkarzy Novichem było stać w tym spotkaniu zaledwie na trafienie honorowe, którego autorem w 39 minucie był Bartłomiej Jede. Vattenfall IT pewnie pokonał Novichem 4:1 i dzięki temu zwycięstwu objął pozycję lidera w rozgrywkach 3 ligi A.