Pro Novum vs HL Display

Pro Novum
3 - 3
HL Display

Spotkanie pomiędzy Pro Novum a HL Display zapowiadało się jako spotkanie na szczycie 2 ligi A. Przed tym spotkaniem obie drużyny zgromadziły komplety punktów, wygrywając wszystkie swoje mecze. Dlatego starcie w czwartkowy wieczór nie miało jednoznacznego faworyta. Mecz lepiej rozpoczęli gracze HL, dłużej utrzymując się przy piłce w początkowej fazie spotkania. Większa kontrola nad futbolówką oraz coraz liczniejsze ataki przerodziły się dla graczy HL w pierwszego gola, którego autorem w 9 minucie meczu był Kamil Walesa. Swoją przewagę zawodnicy HL Display ponownie potwierdzili w 16 minucie spotkania, zdobywając drugiego gola, schodząc na przerwę z dobrą zaliczką. Druga połowa była już bardziej wyrównana. Coraz częściej do głosu dochodzili gracze Pro Novum, próbując raz za razem kontrować swojego przeciwnika. Mecz stał się bardziej otwarty, co sprzyjało coraz liczniejszym akcjom bramkowym. W 30 minucie spotkania kontaktowego gola drużynie w biało – czerwonych strojach dał Mikołaj Krysiak. Ten gol rozwiązał worek z bramkami, bowiem cztery minuty później ten sam zawodnik mógł pochwalić się już hat trickiem. Gdy wydawało się, że gracze Pro Novum dowiozą przewagę bramkową do ostatniego gwizdka sędziego, w końcówce piłkarze HL doprowadzili do remisu 3:3. Spotkanie obfitowało w bramki ale również we fragmenty bardzo ostrej gry, co doprowadziło do spięć pomiędzy zawodnikami. W końcówce meczu za niesportowe zachowanie z boiska, z czerwoną kartką, został usunięty zawodnik HL Jacek Szypulski.