STC vs Grupa Zarmen

STC
3 - 1
Grupa Zarmen

Mecz pomiędzy drużynami STC a Grupa Zarmen zapowiadał się jako spotkanie zespołów, które pomimo dystansu dzielącego obie ekipy w tabeli, prezentują wysoki poziom sportowy. Zawodnicy STC, po serii 3 porażek, w ostatniej kolejce odnieśli zwycięstwo przerywając złą passę. Natomiast ich przeciwnicy po kolejnych trzech meczach bez zwycięstwa mieli ochotę na wygraną, która pozwoliłoby im zapomnieć o wcześniejszych niepowodzeniach. Od początku spotkania widoczna była duża kultura gry obu zespołów, które przede wszystkim skutecznie broniły dostępu do swojej bramki. Akcje obu drużyn były neutralizowane przez przeciwników dobrym boiskowym ustawieniem, oraz wymiennością pozycji. Pierwsza bramka w spotkaniu padła dopiero w 18 minucie, a jej autorem był zawodnik Grupy Zarmen -Tomasz Nolewajka. Pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 0:1. W drugiej części gry nieznaczną przewagę osiągnęli gracze STC, którzy coraz częściej zaczęli zagrażać bramce przeciwników, chcąc jak najszybciej doprowadzić do wyrównania. Ta sztuka udała im się w 29 minucie, kiedy to bramkarza grupy Zarmen pokonał Tomasz Gwiżdż. Zawodnicy w białych strojach poszli za ciosem i już dwie minuty później wyszli na prowadzenie. Po składnej akcji gola na 2:1 zdobył Robert Knapek. Zawodnicy Grupy Zarmen starali się jak najszybciej ponownie doprowadzić do remisu, jednak ich kolejne ataki były nieskuteczne. W samej końcówce spotkania wynik na 3:1 oraz zwycięstwo STC przypieczętował Sergiy Onokalo. Dzięki tej wygranej zawodnicy STC awansowali na wysokie trzecie miejsce w tabeli, na którym najprawdopodobniej zakończą ligowy sezon.