Future Processing vs GEFCO Polska

Future Processing
1 - 4
GEFCO Polska

Obie drużyny wiosną wywalczyły mistrzostwo w swoich ligach, dzięki czemu awansowały szczebel wyżej, ale dla obu beniaminków rzeczywistość w 1 Lidze okazała się być niełatwa. Jedni i drudzy znajdują się w dolnej połowie tabeli, są zagrożeni spadkiem i bezpośredni pojedynek mógł być dla nich okazją na zdobycie niezwykle cennych w tych okolicznościach punktów. Zarówno Future Processing, jak i GEFCO Polska przystępowały do tego spotkania po trzech porażkach z rzędu, ale od początku meczu z większym animuszem zaatakowali ci drudzy. Efektem przewagi był gol Piotra Telegi w szóstej minucie, jak się okazało jedyny przed przerwą. Druga połowa rozpoczęła się idealnie dla GEFCO, które w pierwszej akcji po wznowieniu gry podwyższyło prowadzenie, zyskując kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami. Future Processing próbował co prawda odpowiadać rywalom, ale nawet w ogromnym zamierzaniu pod bramką przeciwnika nie zdołał trafić do siatki. Sztuka ta powiodła się dopiero w samej końcówka, ale był to wyłącznie gol na otarcie łez, bowiem GEFCO prowadziło w tym momencie już 4:0. Ta wygrana przedłuża szansę zwycięzców na uniknięcie spadku, zwłaszcza, że pozostały im do rozegrania jeszcze dwa spotkania, w tym ze zdegradowanym już KPMG i również walczącą o utrzymanie Grupą Zarmen. Gracze Future Processing również nie mogą spać spokojnie, bowiem walka za ich plecami będzie trwała do samego końca, a oni zagrają już tylko jeden mecz, przeciwko liderowi rozgrywek i o punkty może być bardzo trudno.